טיפול לאחר פירסינג באף

פירסינג (מ-Pierce, לנקב באנגלית; על פי החלטות האקדמיה ללשון העברית נִזּוּם), הוא הליך קוסמטי בו מנוקב הגוף על מנת לענוד תכשיט. ניתן לבצע הליך זה במקומות רבים בגוף, כאשר הנפוץ ביותר הוא ניקוב תנוך האוזן. מקומות אחרים נפוצים לענידת פירסינג הם צידי האף (נזם), מעבר בין הנחיריים ("ספטום"), אפרכסת האוזן (״הליקס״), חלק הסחוס הקטן ליד פתח תעלת השמע ("טראגוס"), טבור, הגבההלשוןהשפה ואיברי המין.

את תנוכי האוזניים נהוג לרוב לנקב בעזרת אקדח עגילים, העושה שימוש בעגילים בעלי קצה חד על מנת להכניס את העגיל בכוח לגוף. מקומות אחרים בגוף מנקבים בדרך כלל באמצעות מחט סטרילית וחלולה, בדומה למחט המזרק. בקצה המחט, ניתן להכניס או להניח עגיל מתאים, וכך חירור הגוף והכנסת העגיל יכולים להעשות באופן חלק

אפרכסת האוזן, הטראגוס והנחיריים רגישים לניקוב באמצעות אקדח עגילים, העלול לתרום להתפתחות זיהום ולצלקות. למרות זאת, השימוש באקדח עגילים לעשיית נזם הוא עדיין נוהג נפוץ, דבר הגורם לעיתים קרובות למיקום שגוי של הנזם, בדרך כלל קרוב מדי לתחתית הנחיר, בשל גודלו של המכשיר.

תהליך ההחלמה והטיפול בפירסינג

בתהליך ההחלמה לאחר הניקוב נוצרת רקמת עור לאורך הנקב. אורך תהליך ההחלמה משתנה בהתאם למקום הניקוב, והוא אורך בין כששה שבועות (בתנוך) ועד כששה חודשים (טבור, אפרכסת האוזן). ניקוב הסחוס בעייתי יותר מבחינת ההחלמה, כיוון שאספקת הדם חלשה יותר באזור.

במשך תהליך ההחלמה, שייתכן שילווה בהפרשות ומוגלה, חשוב לשמור על ניקיון המקום ולטפל בו. מומלץ למרוח מעט משחה אנטיספטית (מחטאת) כמה פעמים ביום, ולשטוף פעם ביום בתמיסת מי מלח (ככפית מלח ים בכוס מים רתוחים שקוררו לטמפרטורת החדר), אך לא באלכוהול או במי חמצן, הפוגעים בתהליך ההחלמה. כמו כן, מומלץ לשמור על היגיינה גבוהה, בייחוד באזור הידיים, ולא "לשחק" עם העגיל ולסובב אותו בזמן ההחלמה. הוצאת העגיל במהלך תקופת ההחלמה גורמת בדרך כלל לסגירת הנקב.

לאחר ההחלמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שנוצרה תעלת העור ("פיסטולה") לאורך הנקב, ניתן להוציא את העגיל ולהחליפו בעגיל אחר ללא חשש מסגירת החור. הוצאת העגיל למשך פרקי זמן ארוכים גורמת לעיתים להצרות החור באופן שלא ניתן לשוב ולענוד בו עגיל. עם זאת, בחלק מהמקרים ניתן להבחין בצלקת קטנה במקום. דברים אלה תלויים במיקום הנקב בגוף, בעובי התכשיט, ובמשך הזמן בו הוא היה במקומו, והם משתנים מאד מאדם לאדם. פירסינג בגבה, למשל, נוטה להשאיר צלקת ניכרת לעין, וכך גם פירסינג בטבור, בייחוד לאחר מתיחת הצלקת במהלך הריון. פירסינג באוזניים, לעומת זאת, נוטה להשאיר צלקת קטנה בלבד, אלא אם עונדים עגילים כבדים למשך תקופה ארוכה, ונזם משאיר בדרך כלל רק צלקת מזערית.

לאחר שנוצרה תעלת העור ("פיסטולה") לאורך הנקב, ניתן להוציא את העגיל ולהחליפו בעגיל אחר ללא חשש מסגירת החור. הוצאת העגיל למשך פרקי זמן ארוכים גורמת לעיתים להצרות החור באופן שלא ניתן לשוב ולענוד בו עגיל. עם זאת, בחלק מהמקרים ניתן להבחין בצלקת קטנה במקום. דברים אלה תלויים במיקום הנקב בגוף, בעובי התכשיט, ובמשך הזמן בו הוא היה במקומו, והם משתנים מאד מאדם לאדם. פירסינג בגבה, למשל, נוטה להשאיר צלקת ניכרת לעין, וכך גם פירסינג בטבור, בייחוד לאחר מתיחת הצלקת במהלך הריון. פירסינג באוזניים, לעומת זאת, נוטה להשאיר צלקת קטנה בלבד, אלא אם עונדים עגילים כבדים למשך תקופה ארוכה, ונזם משאיר בדרך כלל רק צלקת מזערית.

להלן כמה מהטיפים הטובים ביותר לפירסינג באף מ- APP;

ניקוב האף שלך הוא דרך כה נפלאה לקשט את הפנים שלך! והשלב הבא שלך הוא להכיר את טכניקות הטיפול הנכון לניקוב האף, כך שהפירסינג שלך יתרפא במהירות ובאופן בלתי אפשרי ככל האפשר. למד מה לעשות מבעוד מועד כדי שתוכל להתחיל בטיפול נאות מיד לאחר הפירסינג. חשוב מאוד לעקוב אחר טיפים לאחר הטיפול בפירסינג שמספק הפירסר שלך. שמת אמון בו או בה לבצע את הפירסינג, ולכן עליך לקבל את המומחיות של אותו אדם.

Indian girls with nose piercing and nose rings

פירסינג אף לאחר טיפול: פתרונות ניקוי

השתמש באחד או בשני מהפתרונות הבאים לריפוי פירסינג


תמיסת מלח סטרילית ארוזה ללא תוספים (קרא את התווית), או תערובת מלח ים שאינה מיודדת: ממיסים 1/4 כפית מלח ים לא מיודד (ללא יוד) לכוס אחת (8 עוז) מזוקק חם או מים מינרליים. תערובת חזקה יותר אינה טובה יותר; תמיסת מלח חזקה מדי עלולה לגרות את הפירסינג

סבון נוזלי עדין ונטול ניחוחות - רצוי אנטי מיקרוביאלי או קוטל חיידקים

הוראות ניקוי לפירסינג באף

 • שוטפים את הידיים ביסודיות לפני ניקוי או נגיעה בפירסינג שלך מכל סיבה שהיא.
 • השריה מלוחה חמש עד עשר דקות פעם או יותר ביום. הפוך כוס תמיסת מלח חמה על האזור ליצירת ואקום. עבור פירסינג מסוים זה יכול להיות קל יותר למרוח באמצעות גזה נקייה או מגבות נייר רווי תמיסת מלח. שטיפה קצרה לאחר מכן תסיר כל שאריות.
 • סבון לא יותר מפעם או פעמיים ביום. בזמן המקלחת הקציפו טיפת סבון בגודל פנינה כדי לנקות את התכשיטים ואת הפירסינג. השאירו את הניקוי על הפירסינג לא יותר משלושים שניות.
 • שוטפים היטב כדי להסיר את כל עקבות הסבון מהנקב. אין צורך לסובב את התכשיטים דרך הפירסינג.
 • ייבש על ידי טפיחה עדינה עם מוצרי נייר חד פעמיים נקיים. מגבות בד יכולות לאכלס חיידקים ולהיתקע בתכשיטים ולגרום לפציעה.
 • פירסינג באף לאחר הטיפול: מה זה נורמלי?

 • בתחילה: דימום כלשהו, ​​נפיחות מקומית, רגישות או חבורות.
 • במהלך הריפוי: שינוי צבע כלשהו, ​​גירוד, הפרשת נוזל לבן-צהוב (לא מוגלה) שיווצר מעט קרום על התכשיטים. הרקמה עלולה להתהדק סביב התכשיטים כשהם מחלימים.
 • לאחר שנרפא: התכשיטים עשויים שלא לנוע בחופשיות בפירסינג; אל תכריח את זה. אם אינך מצליח לכלול את ניקוי הפירסינג כחלק משגרת ההיגיינה היומיומית שלך, עלולות להצטבר הפרשות גוף תקינות אך מסריחות.
 • פירסינג עשוי להיראות מרפא לפני סיום תהליך הריפוי. הסיבה לכך היא שרקמות מרפאות מבחוץ פנימה, ולמרות שהיא מרגישה בסדר, הפנים נותרים שבירים. היה סבלני והמשיך לנקות לאורך כל תקופת הריפוי.
 • אפילו פירסינג מרפא יכול להתכווץ או להיסגר תוך דקות ספורות לאחר שהיה שם שנים! זה משתנה מאדם לאדם; אם אתה אוהב את הפירסינג שלך, שמור תכשיטים בפנים - אל תשאיר אותם ריקים.
 • פירסינג אף לאחר טיפול: מה לעשות

 • שטפו את הידיים לפני נגיעה בפירסינג; השאירו אותו בשקט למעט בזמן הניקיון. במהלך הריפוי, אין צורך לסובב את התכשיטים שלך.
 • הישאר בריא; ככל שאורח החיים שלך בריא יותר, כך יהיה קל יותר לנקב את הפירסינג שלך. ישן מספיק ואכל דיאטה מזינה. פעילות גופנית במהלך הריפוי היא בסדר; להקשיב לגופך.
 • וודאו כי המצעים שלכם נשטפים והחליפו באופן קבוע. לבש בגדים נקיים, נוחים ונושמים המגנים על הפירסינג שלך בזמן שאתה ישן.
 • מקלחות נוטות להיות בטוחות יותר מאשר לעשות אמבטיות, מכיוון שאמבטיות יכולות לאכלס חיידקים. אם אתה רוחץ באמבטיה, נקה אותו היטב לפני כל שימוש ושטוף את הפירסינג שלך כשיוצאים.

פירסינג אף לאחר טיפול: מה להימנע

 • הימנע מניקוי באמצעות Betadine®, Hibiciens®, אלכוהול, מי חמצן, Dial® או סבונים קשים אחרים, מכיוון שאלה עלולים לפגוע בתאים. הימנע גם ממשחות מכיוון שהם מונעים זרימת אוויר נחוצה.
 • הימנע מ- Bactine®, מתמיסות טיפוח לאוזניים וממוצרים אחרים המכילים בנזלקוניום כלוריד (BZK). אלה עלולים להרגיז ואינם מיועדים לטיפול בפצעים לאורך זמן.
 • הימנע מניקוי יתר. זה יכול לעכב את הריפוי שלך ולגרות את הפירסינג שלך.
 • הימנע מטראומה מיותרת כמו חיכוך מבגדים, תנועה מוגזמת של האזור, משחק עם התכשיטים וניקוי נמרץ. פעילויות אלו עלולות לגרום להיווצרות רקמת צלקת מכוערת ולא נוחה, נדידה, ריפוי ממושך וסיבוכים אחרים.
 • הימנע מכל מגע בעל פה, משחק גס ומגע עם נוזלי הגוף של אחרים על או בפירסינג שלך במהלך הריפוי.
 • הימנע מתח ושימוש בסמים פנאי, כולל קפאין מוגזם, ניקוטין ואלכוהול.
 • הימנע מהטביעה של הפירסינג בגופי מים לא היגניים כמו אגמים, בריכות, אמבטיות עיסוי וכו '. לחלופין, הגן על הפירסינג שלך באמצעות תחבושת אטומה לפצעים אטומה למים (כגון 3M ™ Nexcare ™ Seals Clean). אלה זמינים ברוב בתי המרקחת.
 • הימנע מכל מוצרי יופי וטיפוח אישי בפירסינג או סביבו, כולל מוצרי קוסמטיקה, קרמים ותרסיסים וכו '.
 • אל תתלה תכשיטים או חפצים כלשהם בתכשיטים שלך עד שהפירסינג יבריא לחלוטין.

פירסינג באף לאחר טיפול: טיפים וטיפים תכשיטים:

 • אלא אם כן יש בעיה בגודל, בסגנון או בחומר של התכשיטים הראשוניים, השאר אותו במקום למשך כל תקופת הריפוי. ראו פירסר מוסמך לביצוע כל שינוי תכשיטים שיהיה הכרחי במהלך הריפוי. עיין באתר APP לאיתור חבר APP, או לבקש עותק של חוברת Picking Your Piercer שלנו.)
 • פנה לפירסר שלך אם יש להסיר את התכשיטים שלך (למשל לצורך הליך רפואי). ישנן חלופות תכשיטים שאינן מתכתיות.
 • השאירו תכשיטים בכל עת. אפילו פירסינג ישן או מרפא היטב יכול להתכווץ או להיסגר בתוך דקות גם לאחר שהיה שם שנים. אם מסירים אותה, הכנסה מחדש יכולה להיות קשה או בלתי אפשרית.
 • בידיים נקיות או במוצר נייר, הקפד לבדוק בקצוות הברגה בתכשיטים שלך אם יש אטימות. ("Righty-tighty, Lefty-loosey.")
 • נשא כדור רזרבי נקי במקרה של אובדן או שבר.
 • אם החלטת שאינך מעוניין יותר בפירסינג, פשוט הסר את התכשיטים (או תביא פירסינג מקצועי להסיר אותם) והמשיך לנקות את הפירסינג עד לסגירת החור. ברוב המקרים רק סימן קטן יישאר.
 • במקרה של חשד לזיהום, יש להשאיר תכשיטים איכותיים או חלופה אינרטית במקום על מנת לאפשר ניקוז או זיהום. אם מסירים את התכשיטים, תאי השטח יכולים להיסגר, מה שעלול לאטום את הזיהום בתוך תעלת הניקוב ולגרום למורסה. אין להסיר תכשיטים אלא אם כן הורה על ידי איש מקצוע רפואי.

פירסינג באף לאחר טיפול: עבור שטח מיוחד / סחוס אוזניים ופנים:

 • השתמש בטריק החולצה: הלביש את הכרית בחולצה גדולה ונקייה והפוך אותה מדי לילה; חולצה אחת נקייה מספקת ארבעה משטחים נקיים לשינה.
 • שמרו על ניקיון מכשירי טלפון, אוזניות, משקפי ראייה, קסדות, כובעים וכל מה שיוצא קשר עם האזור המנוקב.
 • השתמש בקטיון בעת עיצוב השיער והייעץ למעצב שלך לנקב פירסינג חדש או מרפא.
 • כל גוף הוא ייחודי וזמני הריפוי משתנים במידה ניכרת. אם יש לך שאלות, אנא פנה לפירסר שלך.
 • למידע מלא לאחר ניקוב האף וייעוץ מקצועי בקרו באתר APP בקישור הבא; איגוד הפירסרים המקצועיים

To the top of טיפול לאחר פירסינג באף.

Comments

What you think?

穿越时空看鼻环发展史

鼻部穿刺史概要。

鼻部穿刺可能会遇到的问题和对策

穿鼻环前后多了解一些有关于穿鼻环的常见问题是对你有利无弊的。 

鼻部穿刺护理法-千万不要搞错 

你需要了解所有必要的护理知识,其实你会发现有很多人都搞错了。

鼻部穿刺感染的治疗法 

鼻部穿刺感染的治疗法--预防就是最好的疗法,但是,如果你已经被感染了,该怎么办?

鼻部穿刺愈合小贴士 

一些有用的愈合妙招,有助于你的新鼻洞尽快完全康复。

Perforacion de la nariz - ¡Cómo convencer a tus padres!

Conseguir su primera perforacion de la nariz es duro, ¡especialmente cuando se necesita obtener su aprobación de sus padres! Tanto si uno está en la escuela secundaria o casada con hijos, la aprobación de los padres acerca de las cosas significa mucho para ellos.

Problemas del Piercing de Nariz

Puede ser de gran ayuda el saber más sobre los problemas del piercing de nariz antes o después de hacerse un piercing.

Piercing de Nariz FAQ Para Todas Sus Preguntas

Nuestras preguntas frecuentes sobre el piercing de nariz le ayudaran a encontrar una respuesta a las preguntas más comunes y acuciantes. ¿No encuentra lo que busca? Pregunte aquí.

Cuidados del Piercing Nariz – No Se Equivoque

¡Todas los detalles esenciales referentes al piercing de nariz que necesita saber! ¡Se sorprendería al saber cuántas personas todavía lo hacen incorrectamente!

Curación del Piercing Nariz

Unos cuántos consejos que le ayudarán a reducir el tiempo que tarda el piercing de nariz en curarse completamente.

Infección del Piercing de Nariz

Tratando su infección del piercing de nariz – la prevención es el mejor tratamiento, pero ¿qué debe hacer si ya tiene la infección?

Piercing del Tabique Nasal - Lo que usted debe saber

El Piercing del Tabique Nasal – La mayoría piensan que los piercings del tabique son un poco más atrevidos que simplemente una gema adornando el ala de la nariz. Algunas cosas a tener en cuenta.

Historia del Piercing Nariz a través de los tiempos

Un repaso a la historia del piercing de nariz

鼻ピアスショッピング 

エキゾチックで珍しいノーズリングをご提供しております。 インド特有のデザインを施したクオリティのある22Kゴールドは西欧のマーケットではお探しいただけない品々でございます。

鼻ピアスの写真

ノーズピアスの治療方法 ノーズピアスはあなたのお顔を引き立てる素敵な方法です。ピアスをつける場所とジュエリーを選んだら、次のステップであるピアスの傷が早く癒えて出来るだけ順調に回復する正しいケアのテクニックへと進みます。ピアスの施術をした直後から正しいケアを始めていただけるように学んでいきましょう。 

鼻ピアス・問題と解決方法 超一流の専門医に施術をお願いをしたとしても、ノーズピアスの問題が起こる可能性があります。症状を事前に理解して賢く学んでおきましょう。

ノーズピアス 受け継がれる歴史 ノーズピアスの歴史をもっと知りたいですよね?最古のノーズピアス、そしてインド最古のサンスクリット語の聖典「ヴェーダ」にも登場する男性・女性が使用するノーズリングについてお話をします。

ノーズピアスのケアとあなた ノーズピアスのケアについて更に学んでゆきましょう。ノーズピアスをする決意が固まった今、ピアスの傷を完治させる為に出来る限り最高のケアをご案内いたします。

鼻ピアスの感染症 新たに施術したばかりの鼻ピアスの感染が心配になるのと同時に新しいエキゾチックなアートに不慣れな状況ですよね。

दुल्हन की खूबसूरती पर चार-चांद लगाएंगे ये नथ के डिजाइन

மூக்குத்தி

Sponsored Pages

Important Covid-19 Links

This Coronavirus pages are intended solely to inform our clients and online visitors about coronavirus/COvid-19. All facts are from reliable sources like WHO, CDC and respective Government Health Agencies. Readers can either read through the facts which we summarized in this page or go direct to source through the link listed at the bottom of each page.

References:

1. WHO Coronavirus disease (COVID-19) pandemic

2. CDC Centers for Disease and Prevention Control

3. Canada Coronavirus disease (COVID-19)

4. Health.com

5. Harvard Health Publishing Harvard Medical School

6. Google Covid-19

7. Wikipedia COVID-19 pandemic 

Supply Chain

1) Nitrile Powder-Free Examination Gloves

2) Medical Gloves

3) Blue Nitrile Disposable Gloves Powder-Free 

4) Disposable Latex Gloves


Stay aware of the latest COVID-19 information by regularly checking updates from WHO and your national and local public health authorities.

Subscribe to our nose-piercings newsletter to stay up-to-date with the latest news, trends and articles published on this site.