Pielęgnacja po przekłuwaniu nosa

Amazon Best Sellers Discounts and Offers

Oto niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących pielęgnacji po przekłuwaniu nosa od APP;

Przekłucie nosa to wspaniały sposób na ozdobienie twarzy! Następnym krokiem jest zapoznanie się z odpowiednimi technikami pielęgnacji po przekłuwaniu nosa, aby piercing leczył się tak szybko i bez powikłań, jak to tylko możliwe. Dowiedz się, co zrobić z wyprzedzeniem, aby od razu po przekłuciu rozpocząć właściwą pielęgnację. Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji podanymi przez piercer. Zaufałeś mu, jeśli chodzi o wykonanie przekłucia, więc powinieneś zaakceptować doświadczenie tej osoby.

PIELĘGNACJA PRZECIĄGNIĘCIA NOSA: ROZWIĄZANIA DO CZYSZCZENIA 

Użyj jednego lub obu z poniższych rozwiązań do gojenia kolczyków:


Zapakowany sterylny roztwór soli morskiej bez dodatków (przeczytaj etykietę) lub mieszanina niejodowanej soli morskiej: Rozpuść 1/4 łyżeczki niejodowanej (wolnej od jodu) soli morskiej w jednej filiżance (8 uncji) ciepłej destylowanej lub woda butelkowana. Silniejsza mieszanka nie jest lepsza; zbyt mocny roztwór soli może podrażniać piercing.

Łagodne, bezzapachowe mydło w płynie - najlepiej przeciwbakteryjne lub bakteriobójcze.

INSTRUKCJA CZYSZCZENIA PRZEKŁUĆ NOSA


 • Umyj dokładnie ręce przed czyszczeniem lub dotknięciem przekłucia z jakiegokolwiek powodu.

 • SALINE moczyć przez pięć do dziesięciu minut raz lub więcej razy dziennie. Odwróć kubek ciepłego roztworu soli fizjologicznej nad tym obszarem, aby wytworzyć próżnię. W przypadku niektórych kolczyków łatwiejsze może być nakładanie za pomocą czystej gazy lub papierowych ręczników nasączonych roztworem soli. Później krótkie płukanie usunie wszelkie pozostałości.

 • MYDŁO nie częściej niż raz lub dwa razy dziennie. Podczas kąpieli spień kroplę mydła wielkości perły, aby wyczyścić biżuterię i piercing. Pozostaw środek czyszczący na kolczyku nie dłużej niż trzydzieści sekund.

 • Dokładnie SPŁUKAĆ, aby usunąć wszelkie ślady mydła z kolczyka. Nie ma potrzeby obracania biżuterii przez piercing.

 • WYSUSZAĆ, delikatnie wklepując czyste, jednorazowe produkty papierowe. Ręczniki tekstylne mogą gromadzić bakterie i zaczepiać biżuterię, powodując obrażenia.

PRZEKŁUCANIE NOSU PO PIELĘGNACJI: CO JEST NORMALNE?


 • Początkowo: krwawienie, miejscowy obrzęk, tkliwość lub zasinienie.

 • Podczas gojenia: pewne przebarwienia, swędzenie, wydzielanie białawo-żółtego płynu (nie ropy), który utworzy skorupę na biżuterii. Tkanka może zacisnąć się wokół biżuterii podczas gojenia.

 • Po wyleczeniu: biżuteria nie może się swobodnie poruszać w kolczyku; nie zmuszaj tego. Jeśli nie uwzględnisz czyszczenia przekłucia jako części codziennej rutyny higienicznej, mogą gromadzić się normalne, ale śmierdzące wydzieliny ciała.

 • Piercing może wydawać się zagojony przed zakończeniem procesu gojenia. Dzieje się tak, ponieważ tkanka goi się od zewnątrz i chociaż czuje się dobrze, wnętrze pozostaje kruche. Bądź cierpliwy i utrzymuj czyszczenie przez cały okres gojenia.

 • Nawet zagojone kolczyki mogą się skurczyć lub zamknąć w ciągu kilku minut po tym, jak były tam przez lata! To zależy od osoby; jeśli podoba ci się piercing, trzymaj biżuterię - nie zostawiaj jej pustej.

PIELĘGNACJA PRZECIĄGNIĘCIA NOSA: CO ZROBIĆ


 • Umyj ręce przed dotknięciem piercingu; zostaw go w spokoju, z wyjątkiem czyszczenia. Podczas gojenia nie ma potrzeby obracania biżuterii.
 • Bądź zdrów; im zdrowszy styl życia, tym łatwiej będzie zagoić się piercing. Wysypiaj się i stosuj pożywną dietę. Ćwiczenia podczas gojenia są w porządku; słuchaj swojego ciała.

 • Upewnij się, że pościel jest regularnie prana i zmieniana. Noś czystą, wygodną i oddychającą odzież, która chroni piercing podczas snu.

 • Prysznice są zwykle bezpieczniejsze niż kąpiele, ponieważ w wannie mogą znajdować się bakterie. Jeśli kąpiesz się w wannie, wyczyść ją dobrze przed każdym użyciem i wypłucz piercing po wyjściu.


dziewczyna z kolczykiem w nosie i kolczykami w nosie

PIELĘGNACJA PRZECIĄGNIĘCIA NOSA: CZEGO UNIKAĆ

 • Unikaj czyszczenia za pomocą Betadine®, Hibiciens®, alkoholu, nadtlenku wodoru, Dial® lub innych ostrych mydeł, ponieważ mogą one uszkodzić komórki. Unikaj również maści, ponieważ uniemożliwiają niezbędną cyrkulację powietrza.

 • Unikaj Bactine®, roztworów do pielęgnacji przekłutych uszu i innych produktów zawierających chlorek benzalkonium (BZK). Mogą być drażniące i nie są przeznaczone do długotrwałego leczenia ran.

 • Unikaj nadmiernego czyszczenia. Może to opóźnić gojenie i podrażnić przekłucie.

 • Unikaj zbędnych urazów, takich jak tarcie o odzież, nadmierny ruch okolicy, zabawa biżuterią i energiczne czyszczenie. Czynności te mogą powodować powstawanie nieestetycznej i niewygodnej tkanki bliznowatej, migrację, przedłużone gojenie i inne komplikacje.

 • Podczas gojenia unikaj wszelkiego kontaktu oralnego, szorstkiej zabawy i kontaktu z płynami ustrojowymi innych osób na lub w pobliżu przekłucia.

 • Unikaj stresu i rekreacyjnego używania narkotyków, w tym nadmiernej ilości kofeiny, nikotyny i alkoholu.

 • Unikaj zanurzania przekłucia w niehigienicznych zbiornikach wodnych, takich jak jeziora, baseny, jacuzzi itp. Lub chroń piercing za pomocą wodoodpornego bandaża uszczelniającego rany (takiego jak 3M ™ Nexcare ™ Clean Seals). Są one dostępne w większości aptek.

 • Unikaj wszelkich produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej na lub wokół przekłucia, w tym kosmetyków, balsamów, sprayów itp.
 • Nie zawieszaj amuletów ani żadnych przedmiotów na biżuterii, dopóki piercing nie zostanie całkowicie wyleczony.

PIELĘGNACJA NOSU: WSKAZÓWKI I PORADY BIŻUTERIA:

 • O ile nie ma problemu z rozmiarem, stylem lub materiałem początkowej biżuterii, pozostaw ją na miejscu na cały okres gojenia. Zwróć się do wykwalifikowanego piercera, aby dokonać jakiejkolwiek zmiany biżuterii, która jest konieczna podczas leczenia. Odwiedź witrynę APP, aby zlokalizować członka APP lub poproś o kopię naszej broszury Picking Your Piercer.)

 • Skontaktuj się z piercerem, jeśli biżuteria musi zostać usunięta (na przykład w celu przeprowadzenia zabiegu medycznego). Dostępne są niemetalowe alternatywy biżuterii.

 • Zawsze zostawiaj biżuterię. Nawet stary lub dobrze zagojony piercing może się skurczyć lub zamknąć w ciągu kilku minut, nawet po wielu latach. Jeśli zostanie usunięty, ponowne włożenie może być trudne lub niemożliwe.

 • Czystymi rękami lub produktem papierowym należy regularnie sprawdzać, czy gwintowane końce biżuterii są szczelne. („Righty-tighty, leefty-loose”.)
 • Noś czystą zapasową piłkę na wypadek zgubienia lub pęknięcia.

 • Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już przekłuwać, po prostu zdejmij biżuterię (lub poproś profesjonalnego przekłuwacza o jej usunięcie) i kontynuuj czyszczenie kolczyka, aż otwór się zamknie. W większości przypadków pozostanie tylko mały ślad.
 • W przypadku podejrzenia infekcji należy pozostawić wysokiej jakości biżuterię lub obojętną alternatywę, aby umożliwić drenaż lub infekcję. Jeśli biżuteria zostanie usunięta, komórki powierzchniowe mogą się zamknąć, co może uszczelnić infekcję w kanale przekłuwającym i spowodować ropień. Nie zdejmuj biżuterii, chyba że zaleci to lekarz.

PIELĘGNACJA PRZECIĄGNIĘCIA NOSU: DLA OKREŚLONEGO OKOLICY / CHRZĄSTKI UCHA I TWARZY:

 • Użyj sztuczki związanej z koszulką: ubierz poduszkę w duży, czysty t-shirt i odwracaj ją na noc; jedna czysta koszulka zapewnia cztery czyste powierzchnie do spania.

 • Utrzymuj czystość telefonów, słuchawek, okularów, kasków, czapek i wszystkiego, co styka się z przekłutym obszarem.

 • Do stylizacji włosów używaj kationów i doradzaj stylistce nowy lub leczniczy piercing.
 • Każde ciało jest wyjątkowe, a czasy gojenia się znacznie różnią. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z piercerem.
 • Aby uzyskać pełne informacje na temat pielęgnacji po przekłuwaniu nosa i porady specjalistów, odwiedź witrynę APP pod następującym linkiem; Stowarzyszenie profesjonalnych przebijaków

To the top of Nose Piercing Aftercare.

Comments

What you think?

Recent Articles

 1. Good

  Nov 25, 22 10:57 PM

  Good and informative site

  Read More

 2. Automotive mould industry development status and market trend analysis

  Apr 01, 22 12:20 AM

  Automotive mould industry development status and market trend analysis

  Read More

 3. பசங்களுக்கு கட்டாயம் மூக்கு குத்த வேண்டும்

  Mar 22, 22 11:22 PM

  பொதுவாக தவறு செய்யும் பசங்களுக்கு தண்டனை விதிக்கப்பட வேண்டும்.. ஒரு பெண் வயதுக்கு வந்து விட்டால் அந்த பெண்ணிற்கு சடங்கு செய்ய படுவது போல்...ஆம்பள பசங்களுக்கும்

  Read More

 4. ஏழாம் நாள் குலவழக்கம் பாகம் 2

  Mar 09, 22 10:07 AM

  உடனே நான் கேட்டேன் நீ ரொம்ப அனுபவம் மாதிரி பேசுற இது வரைக்கும் எதனை ஏழாம் நாள் போயிருக்க ?. 5 போயிருக்கேன் அதான் பட் இது தான் கிளோஸ் பேமிலி ல முதல் தடவை.

  Read More

 5. ஏழாம் நாள் குலவழக்கம் பாகம் 2

  Mar 09, 22 10:06 AM

  உடனே நான் கேட்டேன் நீ ரொம்ப அனுபவம் மாதிரி பேசுற இது வரைக்கும் எதனை ஏழாம் நாள் போயிருக்க ?. 5 போயிருக்கேன் அதான் பட் இது தான் கிளோஸ் பேமிலி ல முதல் தடவை.

  Read More

 6. Piercing infections

  Mar 09, 22 10:04 AM

  For anyone still having this problem, I would recommend only flushing with a sterile saline solution! Do not take the piercing out when having an infection

  Read More

 7. How many parts are in a Car? Engine Car VS Electric Car

  Mar 05, 22 08:34 AM

  How many parts are in a Car? Engine Car VS Electric Car

  Read More

 8. Singapore's Policy of Covid-19 Endemicity!

  Feb 10, 22 12:24 AM

  Singapore's Policy of Covid-19 Endemicity

  Read More

 9. เอาขำๆมาให้อ่านคะ ใครเคยอ่านแล้วก็ผ่านไปนะคะ

  Feb 09, 22 10:14 AM

  เอาขำๆมาให้อ่านคะ ใครเคยอ่านแล้วก็ผ่านไปนะคะ

  Read More

 10. Winston Churchill was he a Hero or a Monster?

  Feb 08, 22 09:01 PM

  Winston Churchill was he a Hero or a Monster?

  Read More

 11. ‘I don’t want to be born again’ ~ Lata Mangeshkar.

  Feb 08, 22 08:48 PM

  ‘I don’t want to be born again’ ~ Lata Mangeshkar.

  Read More

 12. What happened in the United States when home cooking stopped?

  Feb 08, 22 08:45 PM

  What happened in the United States when home cooking stopped?

  Read More

 13. There are four types of Intelligence

  Feb 05, 22 10:23 PM

  According to Psychologists, there are four types of Intelligence

  Read More

 14. FIFA22 ULTIMATE TEAM MILLIONS, MADE EASY

  Feb 04, 22 02:00 AM

  Join the Most Complete and Advanced Ultimate Team PRO Trading Tools and Methods Website in the World for FIFA22.

  Read More

 15. Plastics News

  Feb 03, 22 10:12 PM

  Plastics News

  Read More

 16. The Prominent Plastic Injections Mould Fabrication Company in Malaysia

  Jan 14, 22 09:50 AM

  The Prominent Plastic Injections Mould Fabrication Company in Malaysia

  Read More

 17. Nesepiercing Slik overbeviser du foreldrene dine!

  Nov 09, 21 10:10 AM

  Å ta din første nesepiercing er imidlertid spesielt når du trenger å få godkjenning fra foreldrene dine! Enten man går på videregående eller for tiden er gift med barn, betyr foreldres godkjenning av…

  Read More

 18. Should I get my nose pierced?

  Nov 05, 21 07:57 PM

  Answer 1 You have not mentioned anything about you. However, nose piercing is for anyone and everyone without gender or age discrimination. It is a most

  Read More

 19. Part 2: My gf pierced my nose and ears and made me bride at birthday.

  Oct 22, 21 11:23 AM

  Last page I shared all details,Now I pierced both nosetril one time and both ears three times with the help of my gf.I know how to wear saree and make

  Read More

 20. Riche Niche: Health | Lifestyle | Fashion | Marketing | Technology

  Sep 05, 21 12:51 PM

  Our Riche Niche blog is the easiest way to stay up-to-date with the latest news, trends and articles published on this site.

  Read More

 21. Nose Ring Piercings

  Aug 28, 21 02:56 PM

  All about nose ring piercings.

  Read More

 22. Nose piercings - Information and Unique Design

  Aug 28, 21 02:41 PM

  Our nose piercings bring uniqueness and pride to you. Discover new nose piercing insights on healing, infections and proper care.

  Read More

 23. Muhyiddin Yassin appointed Malaysian caretaker PM

  Aug 16, 21 03:26 AM

  Muhyiddin Yassin appointed Malaysian caretaker PM after resignation is accepted by the king

  Read More

 24. Airlines reroute flights to avoid Afghanistan airspace

  Aug 16, 21 03:00 AM

  Airlines reroute flights to avoid Afghanistan airspace

  Read More

 25. Malaysia PM set to quit with no clear successor in line

  Aug 16, 21 01:54 AM

  Malaysia PM set to quit with no clear successor in line

  Read More

 26. Malaysia PM at palace to meet king amid reports he will resign

  Aug 16, 21 01:39 AM

  Malaysia PM at palace to meet king amid reports he will resign

  Read More

 27. My gf pierced my nose and ears and made me bride at birthday.

  Aug 15, 21 08:23 PM

  I am a male and I stay in an apartment in Mumbai alone and I am doing a Job.My girl friend is a beautician.One day My gf came to my room and wanted to

  Read More

 28. My mom pierced my nose

  Aug 15, 21 08:19 PM

  I am a boy.My mom pierced my left nosetrill at 5years old because that time some female friend pierced their nose and I said to my mom to pierced my nose

  Read More

 29. My gf pierced my nose and ears and made me bride at birthday.

  Aug 15, 21 08:18 PM

  I am a male and I stay in an apartment in Mumbai alone and I am doing a Job.My girl friend is a beautician.One day My gf came to my room and wanted to

  Read More

 30. Which Cat Toys do You Want?

  Aug 13, 21 10:36 AM

  Finding the best cat toys can be difficult unless you remember the following tips and techniques.

  Read More

 31. Piercings Festivals Around the World

  Aug 11, 21 07:32 PM

  A collection of piercings festivals around the world for spiritual, religious and other a cult piercings practices.

  Read More

 32. Hide Nose Piercing With Ease

  Aug 07, 21 12:51 PM

  Need to hide nose piercing evidence? Read on and find out the most effective tricks and techniques to hide your facial piercing

  Read More

 33. New nose stud trends and designs

  Aug 07, 21 12:35 PM

  Discover new nose stud designs, 22k gold with unique, Indian designs that are very uncommon in the western market, available here

  Read More

 34. Infección del Piercing de Nariz

  Aug 07, 21 12:20 PM

  Tratando su infección del piercing de nariz – la prevención es el mejor tratamiento, pero ¿qué debe hacer si ya tiene la infección?

  Read More

 35. Piercing Pagoda

  Aug 07, 21 12:12 PM

  Piercing pagoda is an online store and also sells through specialty kiosks all over the U.S. and Puerto Rico. Started in 1969, the kiosks came to be known for their quality piercings,

  Read More

 36. Prince Albert Piercing - The Dressing Ring

  Aug 07, 21 03:10 AM

  The Prince Albert piercing was called the “Dressing Ring,” by the Victorian dealers of men’s clothing in the early centuries.

  Read More

 37. I have a Nose Ring Mask

  Aug 07, 21 02:06 AM

  I have a Nose Ring Mask

  Read More

 38. Mental Health of Students Must Figure in Restarting Classes

  Aug 07, 21 12:50 AM

  Mental Health of Students Must Figure in Restarting Classes

  Read More

 39. The Pet Boost: Furry Friends Help Seniors Feel Less Lonely

  Aug 06, 21 02:24 AM

  The Pet Boost: Furry Friends Help Seniors Feel Less Lonely

  Read More

 40. Popular Cat Names

  Aug 06, 21 02:18 AM

  Finding the best cat names for your new cat can be complicated but also very fun and enjoying.

  Read More

 41. COVID-19 Fallout: Americans Changing Their Higher Ed Plans

  Aug 05, 21 01:05 PM

  COVID-19 Fallout: Americans Changing Their Higher Ed Plans

  Read More

 42. Travel Advisors Smooth the Way for Post-Pandemic Getaways

  Aug 05, 21 12:46 PM

  Travel Advisors Smooth the Way for Post-Pandemic Getaways

  Read More

 43. Building Trust in the Science of Vaccines

  Aug 05, 21 12:17 PM

  Building Trust in the Science of Vaccines

  Read More

 44. Male Cat Names - How to Pick One!

  Aug 04, 21 12:05 PM

  How to Pick a Male Cat Names

  Read More

 45. BEST NONSTICK PANS MATERIAL

  Aug 04, 21 11:32 AM

  BEST NONSTICK PANS MATERIAL

  Read More

 46. Boadisk

  Aug 04, 21 11:12 AM

  check this review on boadisk

  Read More

 47. Female Cat Names How to Pick the Best One!

  Aug 02, 21 02:06 PM

  How to pick a Female Cat Names

  Read More

 48. Airport Taxi Service Near Me: Get the Best Service and Rates!

  Aug 02, 21 01:35 PM

  Airport Taxi Service Near Me: Get the Best Service and Rates!

  Read More

 49. Unusual Piercing at Thai Vegetarian Festival

  Aug 02, 21 01:17 PM

  The religious devotees cut themselves with swords, piercing their cheeks with sharp objects and committing other painful acts to purify themselves and take on the sins of the community.

  Read More

 50. Translation and interpretation!

  Aug 02, 21 12:48 PM

  Translation and interpretation! We will introduce the features and differences of each by a professional translation agency.

  Read More

 51. Plastic Kills Corona Virus in 1 Hour!

  Aug 02, 21 10:12 AM

  Plastic Kills Corona Virus in 1 Hour!

  Read More

Sponsored Pages

Subscribe to our nose-piercings newsletter to stay up-to-date with the latest news, trends and articles published on this site.